ОБРАЗОВНИ ПРОФИЛИ

Физиотерапевтски техничар

Профилот физиотерапевтски техничар во СОУ „Јане сандански“ – Штип возможува низ четиригодишно образование учениците да се стекнат со знаења по општообразовните, стручните предмети и практични вештини.

 После завршувањето на училиштето ученикот има можност да работикако физиотерапевтски техничар, или да го продолжи своето образование на некој од факултетите. 

Практичната настава започнива во втора година, и истата се изведува во рамките на училиштето и во физикална терапија „Кежовица“ во рамките на КБ-Штип каде што учениците ќе се стекнат со вистински и трајни знаења и вештини за работа. моментално во училиштето има една паралелка од профилот физиотерапевски техничар

vulkan vegas, vulkan casino, vulkan vegas casino, vulkan vegas login, vulkan vegas deutschland, vulkan vegas bonus code, vulkan vegas promo code, vulkan vegas österreich, vulkan vegas erfahrung, vulkan vegas bonus code 50 freispiele, 1win, 1 win, 1win az, 1win giriş, 1win aviator, 1 win az, 1win azerbaycan, 1win yukle, pin up, pinup, pin up casino, pin-up, pinup az, pin-up casino giriş, pin-up casino, pin-up kazino, pin up azerbaycan, pin up az, mostbet, mostbet uz, mostbet skachat, mostbet apk, mostbet uz kirish, mostbet online, mostbet casino, mostbet o'ynash, mostbet uz online, most bet, mostbet, mostbet az, mostbet giriş, mostbet yukle, mostbet indir, mostbet aviator, mostbet casino, mostbet azerbaycan, mostbet yükle, mostbet qeydiyyat